Cu derivatele: Lăsăm justiția să-și facă treaba! și Justiția să-și facă datoria!
- FOTO. METEO TV. Mostre
- FOTO. APOCALIPSA TV. Mostre.
- FOTO. CUTREMUR TV. Doar mostre.
- FOTO. ROMÂNIA și românii în TV.
- FOTO. Amenințări de sezon
- FOTO, SF. lumii
- Femei press
- FOTO: De ce l-am dat jos pe Ceaușescu?
- Dorel Jurnalistul
- FOTO: Aici sunt banii dv.!
- FOTO. PREVIZIUNI TV.
- FOTO: MORT TV
- Cine este Statul?
- CENTENAR
- Droguri TV, S.R.L
- TITLURI BUNE
- Poezie nu e
- Violența sexuală, problema pornografiei
- Dicționar TV
- “Interviul care rezolvă condiția umană și salvează lumea”
- Dl. Morbos. 8 Martie. Ziua femeii IV
- Se împlinesc 20 de ani de marketizare a bolilor, Non-Stop. Cancer e vedeta ştirilor
- pansamentul alb
- Cum va fi vremea ȋn 2025
- “Interviul care rezolvă condiția umană și salvează lumea”
- Coronavirus. Ro
miercuri, 22 octombrie 2014
Operațiunea: “Nu comentăm deciziile Justiției”
Cu derivatele: Lăsăm justiția să-și facă treaba! și Justiția să-și facă datoria!
joi, 16 octombrie 2014
Diagnosticul RTV-ului: scârnăvie
În
zilele noastre însă, când orice persoană cu un pahar de vin în mână devine, în
gura spurcată a presei, alcoholic și orice durere de burtă, nodul, aluniță
înseamnă cancer, ca să meargă consumul și publicitatea, iar un judecător care
se plimbă cu fiica lui pe stradă e considerat pedofil, pur și simplu nu mai
poți să ai o bâțâiala de mână fără să-ți pună o scârnăvie de presă diagnostic!
"Senatorul Valer Mircea a depus în Parlament în septembrie 2013 o interpelare pentru premierul Victor Ponta. Senatorul făcea referire şi la calitatea de ofiţer acoperit a actualului prim-ministru, fapt pe care preşedintele Traian Băsescu l-a folosit ca indiciu pentru a face verificări ulterioare.
Mai mult, Valer Marian a prezentat o interpelare cu diferite fapte din care ar fi reieşit că Victor Ponta era homosexual, că şi-ar fi ucis tatăl şi că a participat la orgii. În cadrul interpelării, senatorul îi cerea premierului să confirme sau să infirme aceste fapte." http://www.evz.ro/victor-ponta-despre-acuzatiile-ca-ar-fi-homosexual-si-ca-si-a-omorat-tatal.html
luni, 6 octombrie 2014
ROMANIA ACCIDENT
“doctor honorius causa”-RTV/3oct.2014/18:42
Zilele trecute a avut loc un accident între un tren și o mașină. Doi morți. Astfel de accidente sunt cu sutele dar singurul lucru pe care-l face presa este să meargă la înmormântare și să bage microfonul sub nas îndoliaților. “Durere fără margini”, “copii rămași orfani”, nici o discuție despre cauze și soluții, nici un vinovat! Soarta, deh! Apoi, atâta timp cât “un asteroid se apropie de Terra”, nu are rost să ne ocupăm cu nimicuri! Bine că se moare pentru că, de la o vreme, în fiecare zi știrile încep cu un accident sau o înmormântare iar presa se face utilă !
N-a spus nimeni că ultimele concedieri de la compania de căi
ferate au început cu angajații de la bariere iar în urma lor au rămas treceri la nivel cu calea ferată, fără
vizibilitate, semnalizate cu crucea Sf. Andrei. Nici când ajungi cu mașina pe
calea ferată, nu vezi 50 de metri în stânga și-n dreapta la unele dintre ele.
Este imposibil să nu se-ntâmple o tragedie cât de curând iar, când se va
întâmpla, o să știm că e vina acelei prese care a adus la putere niște
sociopați cărora li s-a urcat la cap procentul umflat din alegeri și care
acționează după principiul: Ne-a votat lumea ca să facem ce vrem!
Şi-așa vine sfârșitul
lumii, ce mai contează!
În ultimele săptămâni, gesturile iraționale sunt mai dese
decât lansările de candidatură la prezidențiale și Dumnezeu e martor că sunt
vre-o paișpe.
miercuri, 24 septembrie 2014
BREAKING NEWS! ŢARA E SUB STĂPÂNIREA NEBUNILOR!
De-acum, o să mă uit la Năstase ca la Brucan. Măcar el s-a
mai “descoperit”.
Astrologii (în gura cărora mă uit eu, nu ăștia
politico-religioși), sunt împotriva pedepsei cu moartea nu numai din principiu
dar și deoarece s-a constatat că, imediat după execuția unui criminal, de
pildă, au avut loc un val de crime.
Se
consideră, deci, că e ca și când ai tăia capul unui balaur și te-ai trezi că-i cresc
în loc șapte capete.
Asta pare că
s-a întâmplat după executarea dictatorilor Ceaușescu: în locul lor au răsărit o
mulțime de dictatori nebuni, dacă nu cumva e vorba de o epidemie de nebunie,
având în vedere că, în 2012, Nebunii, ziceam noi, care loveau în statul de
drept cu “exercițiul democratic” ne acuzau înapoi că suferim de “delir de
interpretare” a legii.
joi, 18 septembrie 2014
PRIMA ZI DE SCOALA
DISCURSUL PRESEI
vineri, 5 septembrie 2014
25 de ani de democrație: răzătoarea Werner cu îmbunătățiri!
|
In realitate, a picat
doar o bucată de termopan nefixat dar toate televiziunile au dat știrea ca pe o
catastrofă meteorologică!
|
O liniște
ce-ți răcorește diminețile cu rouă, sau cu ciclon, dac-așa vrea presa, și-ți
încălzește începutul de toamnă cu raze pastel, care-s altceva decât crede Elena
Udrea.
O liniște
climatologică înșelătoare, pentru neștiutori, o liniște dinaintea furtunii care
bate cu putere din televizor cu ghioaga de breaking news, o liniște a sfârșitului
lumii ce va să vină prin încălzire globală sau glaciațiune - deci adaptați-vă,
cumpărați semințe modificate genetic! - prin foamete, deși e supraproducție,
pentru că, până și cratița care nu lipește a dispărut din publicitate și doar
răzătoarea Werner, acum și cu reglaj de mărime, mai sfârâie niște legume uriașe
dar lipsite de nutrienți direct în bolul de plastic, de două milioane, acum
oferit gratuit. Şi fără grăsime, că-ngrașă!
vineri, 22 august 2014
AROGANŢA LUI ADRIAN NĂSTASE
Ieri, cu
ocazia eliberării condiționate, Adrian Năstase a ținut o conferință de presă la
poarta închisorii, în termenii stabiliți de el, de la-nceput până la sfârșit.
Cu aroganță, adică, spre stupefacția presei care crede că, la picioarele ei, ar
trebui să se căiască politicienii aflați în opoziție cu orientarea postului și
să se pocăiască poporul rușinat de propria mentalitate.
Ieri,
aroganța lui Adrian Năstase nu m-a deranjat deloc. M-a deranjat aroganța
jurnaliștilor moraliști care au în spatele lor sponsori nedeclarați în numele
cărora încearcă să tragă politica de sfori.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)