Iluminismul bate oengismul
Mai
ȋntȋi vreau să le zic activiştilor cu propaganda să se ducă dracu’, odată, să mă
scutească de educarea prin cenzură, fiindcă e neconstituţional şi nu dau
doi bani pe mintea lor. Conexiunea nu e sigură, pe dracu! Bine că pedofilia
e sigură şi acţionează la lumină!
Domnule, e culmea aşa ceva! Cum
ȋndrăzneşti, tu, să pui anunţul ăsta pe gȃndeşte.org, de exemplu, (nu pe
calculatorul ăsta), direcţionat obligatoriu la Ȋnapoi la zona sigură. Cine, ce e zona sigură? UE? Sigură-sigură, adică poţi să
rămȋi peste noapte la ea acasă? Poţi să-i laşi un copil ȋn grijă? Poţi să laşi
uşa descuiată, că nu te fură?
Ȋn altă ordine de idei dar
tot p-acolo, aţi văzut ce bine se vede Romȃnia ȋn lumină? Cum bat reflectoarele
minţii pe Palatul Cotroceni şi nu e cancer mov de la oengeuri? Ne-am luminat
sau nu?
Ce trezire-n conştiinţă neafiliată
politic, domnule! Cum a trecut fiorul prin toate televiziunile care au acelaşi
director maniac de programe dar se dau rivale şi independente! Ce copilărie:
toate predau aceleaşi ştiinţe false dar, la careu, aduc omagii altor tovarăşi! Vedeţi,
d-aia era mai bine cȋnd ştiinţa era “exactă” ca-n DEX iar conducătorul iubit
era doar unul şi numai la ore fixe. Aveam atȋta timp liber! Acum, şi fericirea
e pe pastille şi cu programare.
Ce s-a mai ȋntȋmplat ȋn ultima vreme
