luni, 27 decembrie 2021

Ghicitoarea secolului

 


Ce e ca o cheie băgată în yală (sau în broasca fiartă), care nici nu închide, nici nu deschide?

Am auzit-o undeva, într-o zonă specializată, evident că nu mi-a trecut mie prin cap. Și încă o precizare:

Ȋn țara asta, orice boală care a beneficiat de campanie tv, a avut și-un “protocol” atașat, exact ca și covidul! Cu aceleași consecințe!

Vizionare plăcută!

The riddle of the century

joi, 23 decembrie 2021

What the shit! E și cu…cip


Nu știm dacă și-n vaccin dar, avînd în vedere că de 30 ani se lucrează la această microtehnologie (îmi vine în cap omicron-tehnologie) și că s-a inventat deja pilula cu cip… Cred că… orice e posibil.

“Dreptul la viață” cu eliberare prelungită.

Pilula e, de fapt, un device (microelectromechanical systems (MEMS) for health care) format din baterie, timer, card de memorie, microprocessor, rezervor de medicamente etc., cît se poate de miniaturizate, care, odată înghițit, începe să elibereze tratamentul într-un mod mai efficient decît o pastilă sau o injecție obișnuită.

marți, 21 decembrie 2021

Domnia Terorii

Clovni în țoale de gală.  WHO și UE s-au întîlnit la sfîrșitul lunii noiembrie, anul acesta, să pună la cale un alt acord de “pandemic preparedness” https://antipresa.blogspot.com/2021/12/clovni-in-toale-de-gala.html#more


“Acești oameni trebuie răzbunați. Aceste decese trebuie răzbunate prin aflarea adevărului.”

Bun. Mai avem doi ani pînă la Domnia terorii. Deocamdată, deși avem multe lămuriri, nu se întrevede, la nivel official, nici un alt plan de viitor. Dreptate cu Justiția, se vede treaba că… nu se dorește.

Dar se va găsi metoda care nu va mai aglomera spitalele. Mai bună chiar decît protocolul.

sâmbătă, 27 noiembrie 2021

1 Decembrie, Ziua națională a victoriei pandemiștilor

https://anticancerantiteroare.blogspot.com/2021/12/dorel-jurnalistul.html#more

https://anticancerantiteroare.blogspot.com/2021/12/totul-despre-pandemism.html


We are the haters of the Planet.  https://antipresa.blogspot.com/2021/12/do-not-humiliate-romania.html#more

“Willy (privește în sus): Ȋți rupi gîtul în curtea asta pînă să vezi o stea.” A. Miller/Moartea unui comis-voiajor

Să nu uităm de unde am plecat: de la a nu răspîndi boala! Unde am ajuns?

Doar vaccinații, cum e și normal, au voie să sărbătorească 1 Decembrie, fosta zi națională a României. Ei au răspîndit, fără să vrea, boala și au devenit eroi fără voie ai zilei naționale. Nu e o presupunere, este un fapt, acceptat chiar și în lumea “experților” în covid și infestare. Tot ei avertizeză: vaccinații sunt mai rezistenți la boală, nevaccinații mor mai mulți, deci asta vă obligă să vă vaccinați!

Însă, aceia care au ținere de minte, nu uită de unde am plecat: de la a nu răspîndi boala, în primul rînd!

Numărul de morți crește odată cu numărul de răspîndaci! (Dacă e să credem raportările oficiale.)

Bun, și acum, înainte să-i trimitem și zilele noastre de naștere lui K. Iohannis, să ni le sărbătorească - fiindcă văd că-i plac sindrofiile de unul singur - să vedem ce-ar mai fi de sărbătorit, în afară de coliva oferită de autorități.

luni, 22 noiembrie 2021

Moartea vine de la București!

Să zicem că, la momentul ăsta, circulă prin lume două virusuri: unul fals (fantoma) și unul real. Totul a pornit https://antipresa.blogspot.com/2021/11/comunicare-onesta.html#more


Moartea vine de la București!

De la Parlament, în principal. Cred că, măcar acum, toată lumea s-a prins că un prim-ministru general de armată a fost intenția politicienilor, încă de la instalarea stării de urgență. Acum, suntem la faza la care ne jucăm de-a starea de alertă rea și starea de alertă bună. Fiindcă starea de alertă a omorît oameni. Să dai asemenea putere unor descreierați… Era evident ce-o să se-ntîmple. Protocolul n-a salvat pe nimeni. Asta nu e “ciumă” și nu justifică tratarea tuturor de covid, în timp oamenii mor de… abces, să zicem. Este o aberație. Sub pretextul că salvează oameni, deranjații mintal omoară cît mai mulți. Asta a votat Parlamentul României.

Cît privește trimișii noștri în Parlamentul European…

marți, 16 noiembrie 2021

De ce ai vaccina anti-covid copiii


Moartea vine de la București! https://freefrompress.blogspot.com/2021/11/moartea-vine-de-la-bucuresti.html#more

De ce ai vaccina anti-covid copiii, care nu fac forme grave de boală și ar putea dobîndi singuri imunitate, sau pe aceia care au anticorpi suficienți cît să nu se îmbolnăvească? De-al dracu’, ca să le faci rău! Și ca să creezi un precedent: testarea obligatorie a medicamentelor pe sute de milioane, dacă nu miliarde de oameni, de pe tot globul, fără să-ți asumi nici o răspundere. Big Farma are pe țeavă, se pare, vreo 14-15 vaccinuri anti-cancer, care așteaptă la rînd. Într-o zi, cei doi litri de apă pe zi vor fi înlocuiți cu două kile de vaccinuri.

Știu că toată lumea așteaptă marea “răscoală” din satul global, care se va întîmpla mai curînd decît cred unii, dar revoluțiile, oricît ar suna de tentant și inevitabil, nu fac decît să înlocuiască tiranii între ei.

duminică, 14 noiembrie 2021

Black out? By all means!

Acum, binențeles, sunt un om mai bun.  https://antipresa.blogspot.com/2021/11/care-e-treaba-cu-injectia-asta.html


Binențeles, că se poate! Organizația se ține de cuvînt întotdeauna. Pandemii, incendii, foamete, criza apei? Toate sunt programate. Black out? Nici o problemă!

Ce-i drept, nici Conspiraționiștii n-au dat chix deloc. Dacă, după vaccinarea globală forțată, decrepitele organizații internaționale care au inventat resetarea ca să se salveze de la extincție, o confirmă și p-aia cu celebrul black-out însoțit de holograma lui Isus Christos…

Mă scuzați, dar… chiar c-am dat-o dracu’! Ȋți dai seama, să dispară Alina Mungiu-Pippidi și Petrică Mâțu Stoian din peisaj!

Moartea vine de la București! https://freefrompress.blogspot.com/2021/11/moartea-vine-de-la-bucuresti.html#more

joi, 28 octombrie 2021

Am aflat de ce, cu ce și cît…

Am aflat, de la televizor, de ce Ȋmpreună 12% trebuie să ne pună la punct pe toți ceilalți: pentru că ei sunt ca pașoptiștii care ne civilizează pe noi, țăranii în opinci. Wow! Mă duc să mă spăl pe mîini.

Acum înțeleg de ce vor să ne aducă înapoi la opinci.

Ȋnțeleg și de ce trebuie să moară 500 de români/zi: în ritmul ăsta atingem ținta de 70% vaccinați, chiar dacă nu se mai vaccinează nimeni.

Am aflat cu ce se ocupă Poliția Română (sau Miliția…)

joi, 21 octombrie 2021

Perfidul Parlament și americanii

Cum se moare de plămîni, Dedicație de Haloween, ptr. Dr. Kin  https://antipresa.blogspot.com/2021/10/cum-se-moare-de-plamini.html


Ce mirare! Peste starea de… necessitate, mai degrabă, s-a pus șef un general de armată. Una lume, cum zicea cineva, a început să se agite: oare ne bagă în dictatură militară? 

Nu, zău! Dar, pînă acum, ce… sufletul meu credeai că e?!

marți, 19 octombrie 2021

Uciderea vitelor. Ridicarea morților



Cum se moare de plămîni
,
Dedicație de Haloween, ptr. Dr. Kin  https://antipresa.blogspot.com/2021/10/cum-se-moare-de-plamini.html

Parlamentarii ar trebui să-și dea demisia in corpore. Nu mai e nevoie de ei, țara e preluată de unii care provoacă penurie de medicamente și belșug de morți plimbați pe la televizor. Doar nu ne-o zic în față: O să muriți atît de mulți, cîți își dorește organul nostru, de conducere, dacă nu faceți ce vă spunem!

Perfid, ăsta e atributul pentru Parlamentul României, în aceste zile!

Bun. O pauză de la reality-show-ul produs, jucat și regizat de doctorii de morți (fără să fie patologi) și partidul de consultanți, USR. 

O pauză, dar nu departe de realitate.

Uciderea vitelor. Ridicarea morților

Aprilie, 1856. Africa de sud. Nongqawuse, o fată din poporul Xhosa, aparținînd unui trib rămas independent de colonia britanică, se-ntoarce dintr-o preumblare pînă la malul mării (Oceanul Indian) cu o profeție pe care pretinde că i-au încredințat-o spiritele strămoșilor.